i Ty zostań liderem

BlogMożliwość komentowania i Ty zostań liderem została wyłączona

Niczym na pokazie magika – scena, główny aktor wykonujący dużą ilość nieskoordynowanych ruchów, rekwizyty w postaci łańcuchów. Po 2-3 godzinach takiej magii uczestnicy wychodzą przekonani , iż po tym krótkim czasie ( często nie taniego wykładu) są liderami, olbrzymami, zwycięzcami itd.

Hasło to robi furorę; od niego rozpoczyna się szereg wystąpień „profesjonalnych mówców”, od książek z podobnym tytułem uginają się półki w księgarniach.

Jednak czy cokolwiek stoi za tym hasłem? Czy to tylko pusty frazes? Czy liderem, zwycięzcą ( synonimów jest mnóstwo) zostaje się ot tak, nie wstając z kanapy? Tak sądzi autor „motywacyjnego filmiku”, który w ostatnim tygodniu zrobił furorę w sieci.

 

Wydawać by się mogło, iż to tylko jeden przypadek. W tak wielkiej przestrzeni jaką jest Internet, zawsze coś takiego się trafi. Niestety, niedługo po obejrzeniu filmiku miałem okazję przekonać się, iż takich coachów jest w Polsce mnóstwo. Niczym na pokazie magika – scena, główny aktor wykonujący dużą ilość nieskoordynowanych ruchów, rekwizyty w postaci łańcuchów. Po 2-3 godzinach takiej magii uczestnicy wychodzą przekonani , iż po tym krótkim czasie ( często nie taniego wykładu) są liderami, olbrzymami, zwycięzcami itd.

Fakty i realne działania

Osobiście należę do osób, które w pełni podpisują się pod opinią blogera naTemat

Chyba jestem trochę nietypowy, bo lubię realne efekty, realne działania. Szczególnie dla tych, którzy chcą tej zmiany. To ważny element, bo niektórzy chcą mieć lepsze życie, ale bez wprowadzania w nim jakichkolwiek zmian. To żer dla tych, którzy wbijają ludziom do głowy głodne kawałki Alex Barczewski

Mam wrażenie, iż tacy „czarodzieje motywacji” psują opinię – wciąż mało znanemu szerszej opinii w Polsce – coachingowi, który staje się synonimem kluczu do sukcesu, który ma formę: rano, w południe i po południu powtórz sobie 10 razy , że jesteś liderem i zwycięzcą. I już? A gdzie praca, poświęcenie, wiedza, umiejętności?

Czy Ja ( kompletnie nie mający pojęcia o piłce nożnej) mogę zostać drugim Messim, jeśli przez miesiąc będę sobie powtarzał,według tego schematu, iż jestem cudownym piłkarzem – załapię się do składu zespołu z Polskiej Ekstraklasy (wyżej nie celuje) ?Nie potrzebuje trenera, który pół życia spędził na zagłębianiu się w tajniki motywowania ludzi, wydobywania z nich maksimum talentów i możliwości fizycznych organizmu?

Nie oszukujmy się! Sukces wymaga ciężkiej pracy, pokładów umiejętności, które dzięki szkoleniom i doświadczonym coachom i trenerom mogą zostać rozwinięte, ale tylko i wyłącznie dzięki twardej wiedzy, umiejętnościom i pracy.

Comments are closed.